LG Optimus 2X

LG Optimus 2X, nebo jinak také LG P990 Optimus 2X (Star) je mobilní telefon s operačním systémem Android. Tento mobil může nabídnout kapacitní 4 palcový display s rozlišením 480 x 800 bodů. Takové rozlišení se také označuje jako HD rozlišení u mobilních telefonů s androidem a pro toto rozlišení se také dělají už skoro všechny nejnovější hry. LG Optimus 2X patří mezi první telefon, který vlastní dvou jádrový procesor Cortex-A9 1taktovaný na 1 GHz. O grafický výkon tohoto mobilního telefonu se stará Nvidia Tegra 2, která zajištuje dostatečný výkon i pro ty nejnáročnější Android hry.

Co se týče těla telefonu LG P990, tak zde se jedná o kvalitní dílenské zpracování. Povrch je tvořen lesklými plasty a po stranách telefonu jsou podobně jako u iphone 4 stříbrné pruhy, ve kterých jsou umístěny tlačítka pro ovládání hlasitosti nebo spoušť fotoaparátu. Rozměry LG Optimus 2X jsou 123 × 67 × 11 mm. Telefon se výborně drží v ruce a díky jeho tenkému profilu perfektně padne do kapsy. LG P990 Optimus 2X se vyrábí v černé nebo bílé variantě.

Mezi zajímavosti patří určitě fotoaparát o rozlišení 8 MP s digitálním zoomem, který je u tohoto telefonu v kombinaci s diodovým bleskem. U pořízených fotek si také můžete pomocí GEO-taggingu zaznamenat pozici, kde byla daná fotografie pořízena. Dále také můžete s tímto telefonem natáčet video v rozlišení HD1080 (1 920 × 1 080).

Co se týče GPS, tak tento telefon vlastní vestavěný chip GPS i nebo můžete využít funkci A-GPS, což je vyhledání pozice pomocí internetového připojení. S touto kombinací lze telefon výborně používat na navigaci nebo na Geocaching. Jelikož má telefon LG Optimus 2X baterii s kapacitou 1 500 mAh, můžete využívat navigaci pomocí GPS až cca 6 hodin.

Interní kapacita  LG P990 je 8 GB. Je tedy dostatečně velká pro uložení několika hudebních alb společně s desítkami aplikací a her nebo pro uložení map do navigace. Ovšem pokud by se tato kapacita někomu zdála málo, tak lze telefon osadit micro SD kartou o velikosti až 32 GB.

Telefon můžete do počítače připojit pomocí micro USB kabelu, který je již standartem u nejnovějších telefonů. Oproti jiným telefonů však můžete LG Optimus 2X připojit k televizi pomocí konektoru HDMI. Na televizi tak můžete díky skvělému hardwaru (2 jádrový processor + grafický chip NVIDIA Tegra 2) přehrávat HD filmy nebo hrát Android hry.

Telefon LG P990 Optimus 2X (Star) běží na operačním systému Android 2.2 (Froyo), podobně ale jako mobilní telefon LG Optimus One by se měl dočkat uprgrade na verzi 2.3 (Gingerbread). Na telefonu LG Optimus 2X si ale přesto můžete zahrát ty nejnovější 3D Android hry a nebo používat nejnovější Android aplikace. Doporučujeme sjednejte si povinné ručení online, srovnávač nemusí platit provozovnu, takže bude cena zaručeně nižší! Srovnání povinného ručení, povnné ručení za ty nejlepší ceny.