Custom Recovery

Custom recovery je proces, při kterém můžete instalovat do svého telefonu nové rom, upravovat jednotlivé funkce telefonu (povolovat, zakazovat služby) nebo můžete tvořit zálohy. Custom recovery menu poté vyvoláte, když je telefon vypnutý, pomocí kombinací Volume Down, Home a Power.

Pomocí rootu android telefonu, získáte práva SUPERADMINA. S těmito právy poté můžete provádět libovolné operace na vašem mobilním telefonu. Je zde ale také možnost umrtvit telefon, který ale poté můžete pomocí emergency módu znovu obnovit.

All-In-One Multi-Pack stahujte zde: http://www.multiupload.com/0LVBL17P1I

1. První věc co musíte udělat je nabít si telefón na více než 70%, kdyby se vám za a) v průběhu rootování vypl nebo za b) v průběhu psaní Custom Recovery příkazů (průběhem návodu tomu říkejme CR), které je opravdu zdlouhavé vypnul, bylo by to mrzuté, protože u rootu byste si mobil mohli pěkně poničit a pokud dopíšete u CR poslední dva příkazy, mužete mobila taky pěkně zničit… No to je fuk, každopádně potřebujeme nabít baterku a stáhnout All-In-One Multi-Pack nahoře. Dále také potřebujeme v nastavení telefónu zapnout Ladění neboli Debbuging mód.

2. Otevřeme .rar soubor a přesuneme Root složku na plochu. Vybereme z ní z4root.apk a přesuneme na /sdcard/sdcard/, Přesuneme se na Android Market a stáhneme si ASTRO File Manager, nainstalujeme, otevřeme ASTRO a vyhledáme na sd kartě z4root.apk. A nainstalujeme. Poté jej zapneme a klikneme na Temporary Root (Permanent Root mi nějak nefungoval…).

3. Po vyčkání restartujeme telefón a přejdeme na trošku horší část, otevřeme znova archív a přesuneme na plochu CR file, otevřeme a překopírujeme flash_image a ten druhý soubor na root SD Karty, kterou vidíme hned po otevření Vyměnitelného disku, neboli vaší paměťové karty. Po přesunutí stáhneme z marketu zadarmo Terminal Emulator. Nainstalujeme, otevřeme a píšeme následující text:
su
mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image
chmod 755 /system/bin/flash_image
mount -o remount,ro -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system

Až toto dopíšete, napište poslední příkaz, kterým je:

flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-GNM-thunderg-1.1.0.img

Pokud máte zájem dostání se do CR okamžitě, proveďte to příkazem „reboot recovery“ bez uvozovek, pokud zatím ne, dostáváme se k bodu 4.

4. Otevřeme archív a překopírujeme obsah složky Kernel (.zip file) do rootu SD Karty. Poté překopírujeme obsah složky Megatron v1 stejně jako Kernela. Otevřeme Custom Recovery vypnutím telefónu a následnou kombinací Volume Down, Home a Power. Přesuneme se dolů k Flash ZIP from SDCARD a zmáčkneme tlačítko vedle domečku nalevo. Vybereme první Kernela a zmáčkneme znova tlačítko vedle domečku. Potvrdíme opětovným stisknutím. Opakujeme celý proces i u Megatronu.                                                                                                         Rada na závěr změňte pojišťovnu! Nepřeplácejte zbytečně na povinném ručení. Povinné ručení srovnání, srovnejte pojišťovny online!